יוזמה והקמת
עסק חדש

זאב יקותיאל, יועץ עסקי עם 30 שנות ניסיון בפיתוח עסקי, ליווי יזמים ואימון מנהלים ובעלי עסקים בישראל. מלווה בהצלחה ובאופן צמוד יזמים בתהליך ההקמה של העסק ומציב אותו על הדרך הנכונה להצלחה ושגשוג

בדיקת היתכנות ונקודת איזון

בדיקת היתכנות בעת ולקראת יוזמה להקמת עסק חדש בוחנת באמצעות כלים יחודיים את ההיבטים הכלכליים, המוצר והדרישה בשוק. באמצעותם ניתן לחזות את סיכויי ההצלחה של העסק.

בדיקת ההיתכנות בוחנת גם היבטים נוספים כמו רגולציה, חסמים פוטנציאליים, מענה טכנולוגי ועוד.

בדיקת היתכנות הינה חשובה לאין שיעור שכן לעיתים בייעוץ קצר ובאמצעות מספר שאלות ותשובות אפשר להגיע לתובנות מעמיקות  שיחסכו ליזם "שכר לימוד" יקר שעלול להצטבר לכדי מאות אלפי שקלים, ועימו בזבוז עצום של זמן, משאבים ועוגמת נפש.

חזון עסקי לעסק חדש

חזון עסקי הינם אוסף רצוי של תוצאות מקוות על פי תאריכי יעד ופרמטרים מדידים… חזון, בין אם הוא אישי או קבוצתי, הינו אבן יסוד בכתיבת תוכנית השיווק והפיתוח העסקי, מטרתו לתרגם פוטנציאל מדמיונו של הייזם לטבלת אקסל רלוונטית עם מדדים ברורים ותוצאות.

תוכנית עסקית לעסק חדש

בניית תוכנית עסקית מורכבת מחלקים שונים וביניהם תכנית שיווק, תוכנית מימון, תוכנית משאבי אנוש ועוד. לתוכנית עסקית יש מגוון גרסאות והבחירה בגרסה מסוימת מונעת, בין היתר, ע"י הגורם שעבורו מכינים את התוכנית העסקית. ביניהם, משקיעים, בנקים, מוסדות ממשלתיים ורגולציה. זאת היות וכל גורם מצפה לתוכנית עסקית הבנויה מנקודת המבט הרלוונטית עבורו. בבואנו ליצור תכנית עסקית אנו מדייקים יחד את הצרכים, בוחנים את הנמען שצפוי לקבל אותה ומה אנו מעוניינים להשיג ממנו. ועל פי אלו, מתחילים בניסוח.

תוכנית שיווק לעסק חדש

המהות של תוכנית השיווק היא: "לבסס יתרון ידוע שיגרום ללקוחות להיפרד מכספם אצל היזם ולא אצל מתחריו, זאת, לאורך זמן וברצון טוב.

יצירה של תוכנית שיווק מתחילה ב"בריף שיווק" המהווה סיעור מוחין בנוגע לעולם התוכן של היזם, המוצר וקהל הלקוחות שלו. בריף השיווק הינו הבסיס להיכרות עם השוק, החוסרים המצויים בו וכיצד היזם עונה עליהם. משם, מפתחים כל נושא לסעיף בתוכנית השיווק בצורה של שאלה ותשובה.

רק לאחר הצפה של מגוון נושאים רלוונטיים והתייחסות תיאורתית לכל סוגייה, נבנה פרישת מדיה ייחודית לעסק ובה נתאר את מדיות השיווק השונות, לוחות זמנים, תעדוף למסרים והיעדים השונים שלנו ועוד. כשהכל כפוף, כמובן, לתקציב השיווק והפרסום של העסק.

גיוס משאבים להקמת עסק חדש

בעת הקמת עסק חדש ישנו מגוון רחב של משאבים שצריך לגייס על מנת להתחיל את הפעילות. ובהם נדל"ן, משאבי אנוש, מימון וציוד.

כמו כן, חשוב לגייס תקשורת, שיווק וקהילת משתמשים כדי לקדם את העסק, לייעל את הפעילות ולהבטיח צמיחה והצלחה עתידית. בסופו של דבר, גיוס המשאבים המתאימים והמתאימים היטב לצרכי העסק הוא מרכיב מרכזי להצלחת העסק.

המשאבים שיש לגייס משתנים מעסק לעסק ואף מיזם ליזם. ליווי נכון בוחן בראש ובראשונה מיהו היזם ובהתאמה מגבה אותו עלפי יכולותיו ומגבלותיו בכל תהליך הגיוס.

במסגרת הליווי יוכל הלקוח לקבל את השירותים הבאים:

ליווי צמוד וסיוע בתהליך החשיבה, הקמה, עיצוב, רישוי, קו מוצרים, תוכנית עסקית, מימון, רכש, הכשרת עובדים, הפעלת העסק ושיווקו. לאורך התקופה יזכה הלקוח ליד מכוונת ומנוסה שתאפשר לו להקים עסק בריא ויציב עם חבלי לידה מועטים ככל הניתן.

 • ייעוץ בשלב הרעיון, הבנת המוצר והשוק.

 • ייעוץ בעריכת הסכמי שותפים ומייסדי (לא כולל ייעוץ משפטי)

 • עריכת קו מוצרים ותמחור.

 • ליווי בחיפוש נכס נדל"ני לטובת העסק.

 • עיצוב אולם הייצור/הגשה והכנת איפיון לאדריכל (לא כולל תוכנית אדריכלית).

 • סיוע בהגשת בקשות למימון/אשראי.

 • סיוע בהכנת מצגת למשקיעים.

 • סיוע בפתיחת עוסק מורשה/חברה בע"מ (מול רו"ח/יועץ מס חיצוני).

 • סיוע בהגשת בקשות רישוי למשרד הבריאות, עירייה, רישיון עסק, רישיון יצרן.

 • ליווי מול ספקים חיצוניים בתחומי רכש וסחורה, עיצוב, דיגיטל, שיווק ופרסום, דפוס, שילוט ועוד.

 • ייעוץ וליווי בניהול משאבי האנוש בעסק- גיוס, הכשרה וניהול עובדים.

 • ליווי העסק בתקופת ההרצה, ובקרה ראשונה לאחר תחילת פעולתו.

מבין לקוחותיי

קולינריה ותעשיות מזון

קולינריה ותעשיות מזון

חברות קייטרינג, מפעלי פסטה, מבשלות בירה, מסעדות שף, יקבים, מפעלי אפייה וקונדיטוריה, מסעדות מזון מהיר, מעדניות, ברים, שיווק מזון, מכונות מזון אוטומטיות ועוד...

אסתטיקה

אסתטיקה

מכוני יופי, יצרני תמרוקים, מכוני הסרת שיער, מרחצאות וספא ועוד...

קמעונאות

קמעונאות

חנויות למוצרי צריכה, רשתות שיווק, ביגוד והנעלה ועוד...

אירוח

אירוח

חברות קייטרינג והסעדה, מלונות, בתי הארחה, אטרקציות נופש ועוד...

תעשייה קלה

תעשייה קלה

בתי דפוס, חברות שילוט, חריתה ממוחשבת, CNC, יצרנים שונים, בתי יציקה ועוד...

שירותים שונים

שירותים שונים

משרדי פרסום, עורכי דין, עמותות, רואי חשבון, יועצים, הוראה, חינוך, העשרה ועוד...

מלאו פרטים ואחזור בהקדם

לשיחת היכרות ועצה ראשונה
חייגו - 052-5310106